Jesteśmy szkołą państwową.
W trzy lata nauki zdobędziesz u nas dyplom pracownika socjalnego uprawniający Cię do pracy we wszystkich instytucjach pomocy społecznej w Polsce i w Unii Europejskiej oraz licencjat Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

NA CZYM TO POLEGA?
Na podstawie naszego porozumienia z Uniwersytetem Śląskim w Katowicach otrzymasz od I roku nauki także indeks studenta Uniwersytetu Śląskiego na Wydziale Nauk Społecznych, kierunek:  praca socjalna, wydział zaoczny. Będziesz posiadał dwa indeksy: nasz i UŚ w Katowicach (będziesz pełnoprawnym studentem Uniwersytetu Śląskiego). Co za tym idzie, będziesz mógł skorzystać ze stypendium naukowego lub socjalnego UŚ oraz całej infrastruktury i usług oferowanych przez UŚ swoim studentom. Po trzech latach nauki piszesz pracę dyplomową i podchodzisz do jej obrony w KPSS Czeladź. Pozytywna ocena powoduje, że otrzymasz dyplom pracownika socjalnego. Po kilku dniach od obrony pracy dyplomowej w KPSS Czeladź podchodzisz do obrony pracy licencjackiej na UŚ w Katowicach (praca licencjacka nie może zawierać więcej niż 25 % tekstu z pracy dyplomowej pisanej w KPSS Czeladź, ale może być zbieżna z nią tematycznie). Pozytywna ocena powoduje, że otrzymasz tytuł licencjata UŚ w Katowicach. Dzięki temu możesz kontynuować naukę na dwuletnich studiach magisterskich UŚ w Katowicach lub innej wyższej uczelni.

Wydział dzienny:
Jeśli podejmiesz u nas naukę na wydziale dziennym, to na Uniwersytecie będziesz miał do zdania jeden przedmiot w semestrze (dwa lub trzy spotkania w semestrze, w sobotę lub niedzielę).
Opłata: 0 zł. KPSS Czeladź za semestr, 600 zł. UŚ Katowice za semestr.

Wydział zaoczny:
Jeśli podejmiesz u nas naukę na wydziale zaocznym, to na Uniwersytecie będziesz miał do zdania jeden przedmiot w semestrze (dwa lub trzy spotkania w semestrze, w sobotę lub niedzielę).
Opłata: 500 zł. KPSS Czeladź za semestr, 600 zł. UŚ Katowice za semestr.

Jeśli nie chcesz uczestniczyć w zajęciach na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach, bo nie interesuje Cię zdobycie tytułu licencjata (lub posiadasz już tytuł licencjata lub magistra).
Opłata: 0 zł. KPSS Czeladź za semestr na wydziale dziennym, 1000 zł. KPSS Czeladź za semestr na wydziale zaocznym. Po trzech latach podchodzisz do obrony pracy dyplomowej i otrzymujesz dyplom pracownika socjalnego uprawniający Cię do pracy we wszystkich instytucjach pomocy społecznej w Polsce i w Unii Europejskiej.

Opłat czesnego w KPSS Czeladź można dokonywać w dogodnym systemie ratalnym.

KPSS Czeladź oferuje 30% zniżkę czesnego dla osób zatrudnionych w instytucjach pomocy społecznej lub służbach mundurowych, które chciałyby zdobyć dyplom pracownika socjalnego.

Oferujemy Ci wysoki komfort nauki, nowoczesne sale wykładowe, bogato wyposażoną bibliotekę, przyjazną i kameralną atmosferę, uczymy od podstaw języka angielskiego i języka niemieckiego z uwzględnieniem starania się o pracę w Unii Europejskiej. Istnieje możliwość podjęcia nauki w trybie indywidualnym.